You are currently viewing نکات مهم در انتخاب مربی بدنسازی _ معیارهای انتخاب مربی بدنسازی _ ویژگی مربی بدنسازی خوب

نکات مهم در انتخاب مربی بدنسازی _ معیارهای انتخاب مربی بدنسازی _ ویژگی مربی بدنسازی خوب

ورزش یکی از بهترین تصمیماتی است که می توانید برای سلامتی خود بگیرید و انتخاب یک مربی عالی نیز یکی از موثرترین راه ها برای شروع است. اما با وجود بسیاری از مربیان شخصی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، چگونه مربی مناسب خود را انتخاب می کنید؟ راهنمای نکات مهم در انتخاب مربی بدنسازی ما به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را برای نیازهای تناسب اندام منحصر به فرد خود بگیرید. در این مقاله ورزش آنلاین در خانه فیت بادی همه چیز را پوشش خواهیم داد، از آنچه در یک مربی شخصی به دنبال آن باشید تا اینکه چگونه مربی مناسب خود را پیدا کنید.

تاثیر مربی در بدنسازی

در برخی سطوح، همه ما می خواهیم برای بهبود سلامت جسمی و روانی خود سرمایه گذاری کنیم. اتخاذ یک برنامه ورزشی منظم یک راه عالی برای انجام هر دو است، اما پیدا کردن یک شکل ایمن و موثر از ورزش برای بدن و اهداف همیشه آسان نیست.

کار با یک مربی شخصی مزایای ثابت شده زیادی دارد، از جمله افزایش انگیزه و کاهش خطرات ایمنی. با این حال، این بدان معنا نیست که هر مربی شخصی یک رویکرد مناسب برای همه ارائه می دهد.

انتخاب یک مربی شخصی بسیار شبیه انتخاب یک رژیم غذایی یا انتخاب یک درمانگر است. شما می خواهید مطمئن شوید که کاری که با آن کار می کنید برای شما و نیازهای شما مناسب است.

چگونه مربی مناسب خود را انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب یک مربی شخصی باید چندین فاکتور مختلف را در نظر بگیرید. مهمترین نکته این است که فردی را پیدا کنید که بتواند به شما کمک کند تا به اهداف تناسب اندام خاص خود برسید. برای انجام این کار، ما در ورزش در خانه با مربی خصوصی فیت بادی 11 مرحله کلیدی را در اینجا شرح داده ایم:

با دنبال کردن این مراحل ورزش، که در زیر با جزئیات بیشتری به آنها نگاه می کنیم، می توانید مطمئن شوید که بهترین مربی شخصی را برای نیازهای خود انتخاب می کنید.

1. اهداف شما چه هستند؟

قبل از اینکه بتوانید به دنبال یک مربی شخصی بگردید، باید بدانید که اهداف شما چیست. آیا به دنبال بهبود تناسب اندام کلی خود، ساختن قدرت یا عضله، یا تخصص در زمینه جدیدی از تناسب اندام هستید؟ هنگامی که درک بهتری از آنچه می خواهید به دست آورید، پیدا کردن یک مربی شخصی که بتواند به شما در رسیدن به این اهداف کمک کند، آسان تر خواهد بود.

2. مکان

کجا می خواهید تمرینات خود را انجام دهید؟ آیا به دنبال باشگاهی هستید که بتوانید بلافاصله بعد از کار به آنجا بروید یا باشگاهی که نزدیک خانه شما قرار دارد؟ آیا اصلاً می‌خواهید به باشگاه بروید یا ترجیح می‌دهید با کسی کار کنید که شما را در مکان‌ های مشخص شده خودتان ملاقات می‌ کند؟

اگر ورزشگاه خاصی دارید که ترجیح می دهید از آن استفاده کنید، می توانید جستجوی خود را از آنجا شروع کنید. از طرف دیگر، می توانید با پیدا کردن مربیان در منطقه خود شروع کنید و سپس جستجوی خود را از آنجا محدود کنید.

3. بودجه شما چقدر است؟

هزینه آموزش شخصی بسته به موقعیت مکانی شما، تجربه و صلاحیت مربی و نوع بسته ای که انتخاب می کنید متفاوت است. قبل از شروع جستجوی خود، مطمئن شوید که تصوری تقریبی از میزان هزینه‌ ای که می‌ خواهید برای آموزش شخصی صرف کنید، دارید، زیرا با این کار تشخیص اینکه کدام مربی برای شما مناسب است و کدام مربی مناسب نیست، آسان‌ تر می‌ شود.

اطمینان حاصل کنید که هزینه های مربوط به جلسات مختلف آموزش شخصی را بررسی می کنید. مهم است که نرخ های مربی شخصی شما متناسب با بودجه شما باشد – حتی اگر این به معنای ایجاد تغییراتی در عادات خرج کردن شما باشد.

4. در دسترس بودن

یک بار دیگر، در اینجا یک ملاحظه عملی وجود دارد. چند مرحله وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک عادت جدید بردارید، و یکی از آنها تعیین اهداف واقع بینانه است. مطمئناً، ممکن است بخواهید یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید تا تمرین خود را انجام دهید، اما آیا این چیزی است که واقعاً می توانید خودتان را در حال انجام آن ببینید؟

یک مربی شخصی پیدا کنید که در زمانی که احتمال ورزش را دارید در دسترس باشد. البته، شما باید زمانی را انتخاب کنید که دیگر تعهدات خود را انجام نمی دهید. با این حال، شما همچنین باید زمانی را انتخاب کنید که تمایل دارید انرژی و انگیزه مناسبی داشته باشید.

5. صلاحیت ها

یکی از بزرگترین مزایای انتخاب یک مربی شخصی این است که شما با فردی کار می کنید که دانش گسترده ای از شیوه های ایمن و موثر دارد. شخصی که به روش های ملموس و خاص واجد شرایط نباشد، فایده ای ندارد. مطمئن شوید که مربی شخصی شما هم آموزش های آموزشی و هم عملی تناسب اندام را دیده است.

تمام مربیان شخصی باید توسط یک سازمان معتبر گواهینامه داشته باشند و همچنین باید درک خوبی از آناتومی و فیزیولوژی داشته باشند. اگر به دنبال نوع خاصی از مربی هستید، مانند مربی پاورلیفتینگ یا مربی پیلاتس، مطمئن شوید مربی ای که انتخاب می کنید صلاحیت، اعتبار و تجربه مربوطه را دارد.

6. تجربه

نکته بعدی که در انتخاب مربی شخصی باید به آن توجه کنید، تجربه مربی شخصی است. آیا آنها تجربه کار با افرادی را دارند که اهدافی مشابه شما دارند؟ چه مدت است که تمرین می کنند؟ آیا آنها برنده جایزه ای شده اند یا داستان موفقیت بزرگی دارند؟ همه اینها شاخص های خوبی هستند که نشان می دهد مربی چیزهای خود را می داند و می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

7. شخصیت

یکی از مهمترین نکاتی که در انتخاب مربی شخصی باید به آن توجه کرد، شخصیت آنهاست. آیا به نظر می رسد که آنها کسی هستند که می توانید با آنها کار کنید؟ آیا آنها قادر خواهند بود در مواقع لزوم شما را به شدت تحت فشار قرار دهند، اما همچنین می توانند زمانی که به استراحت نیاز دارید درک کنند؟ آیا آنها حس شوخ طبعی دارند؟ آیا در کنار آنها احساس راحتی می کنید؟ همه اینها سوالات مهمی هستند که باید در نظر بگیرید، زیرا در آینده زمان زیادی را با مربی شخصی خود سپری خواهید کرد.

8. تخصص

اینجا جایی است که ترجیحات و نیازهای شما واقعاً وارد عمل می شود. شما ممکن است یک ایده کلی از اهداف تناسب اندام خود داشته باشید یا ممکن است یک برنامه بسیار خاص برای آنچه می خواهید به دست آورید و چگونه می خواهید به آن برسید داشته باشید. مدتی را به طوفان فکری اختصاص دهید یا اهداف و انواع تمرینات خود را بنویسید (یعنی یک روال کاردیو سنگین در مقابل تمرکز بیشتر بر وزنه برداری) که می خواهید امتحان کنید.

این کار پیدا کردن مربی شخصی مناسب را آسان تر می کند. در حالی که هر مربی شخصی خوب از همه چیزهایی که مربوط به تناسب اندام است دانش کلی دارد، اما تمایل دارند حوزه تخصصی خاصی نیز داشته باشند. این تخصص معمولاً از طریق آموزش آنها و همچنین تجربه آموزشی شخصی آنها مشخص می شود، هر دو موردی که باید از پرس و جو در مورد آنها استقبال کنید.

9. شخصیت

هنگام بررسی گزینه های خود برای مربیان، افراد شخصیت را دست کم بگیرند. مسلماً، ممکن است تا زمانی که اولین جلسه خود را با مربی شخصی خود نداشته باشید، درک خوبی از شخصیت مربی شخصی خود نداشته باشید. با این حال، اگر شخصیت مربی شما با شخصیت شما همخوانی ندارد، باید مربی خود را تغییر دهید.

10. فلسفه ورزش

تخصص، شخصیت و فلسفه ورزش همگی دست به دست هم می دهند. اشتباه گرفتن فلسفه ورزش با شخصیت آسان است، اما آنها کاملاً یکسان نیستند. با خواندن نظرات آنلاین و پرسیدن سوالات مختلف از مربیان شخصی قبل از ثبت نام، می توانید شروع به یادگیری بیشتر در مورد فلسفه ورزش آنها کنید.

آیا آنها ترجیح می دهند که مشتریان خود بر روی یک چیز خاص تمرکز کنند تا زمانی که آن را تسلط یابند؟ آیا آنها ترجیح می دهند همه چیز را در طول ماه تغییر دهند تا همه چیز تازه و هیجان انگیز باشد؟ آنها امیدوارند چه چیزی را به مشتریان خود بیاموزند و چگونه قصد دارند این دانش را منتقل کنند؟

11. ارزیابی ریسک

یکی از بزرگترین کارهای یک مربی شخصی، حفظ امنیت مشتریان است. آنها فقط می توانند این کار را با یادگیری بیشتر در مورد تاریخچه سلامتی هر مشتری، عوامل خطر بالقوه و نیازهای فیزیکی انجام دهند.

اگر متوجه شدید که مربی شخصی شما رویکردی یکسان برای همه دارد و شما را به انجام کارهایی که برای بدن شما بی خطر نیستند، تحت فشار قرار می دهد، وقت آن است که دست از کار بکشید. در عوض یک مربی شخصی پیدا کنید که همیشه ارزیابی ریسک را در نظر بگیرد.

چگونه مربی شخصی مناسب خود را پیدا کنید؟

چند راه مختلف برای یافتن مربی شخصی مناسب برای شما وجود دارد. می توانید با درخواست از دوستان و خانواده مورد اعتماد برای توصیه ها، یا با جستجوی آنلاین مربیان شخصی و تخصص های مورد علاقه در منطقه خود شروع کنید.

هنگامی که چند مربی شخصی را در لیست کوتاه انتخاب کردید، می‌ تواند ایده خوبی باشد که شخصاً با آنها ملاقات کنید تا بتوانید شخصیت آنها و اینکه آیا آنها برای شما مناسب هستند یا خیر. اطمینان حاصل کنید که از آنها سوالات زیادی در مورد صلاحیت ها، تجربه و نوع آموزشی که ارائه می دهند بپرسید. اگر با آنها احساس راحتی نمی کنید، یا به نظر می رسد مناسب نیستند، بقیه انتخاب ها را بررسی کنید.

ورزش می تواند یک تجربه بسیار ارزشمند باشد، اما تنها در صورتی که مربی شخصی مناسب خود را پیدا کنید. وقت خود را صرف پیدا کردن فردی کنید که تمام شرایط و الزامات شخصیتی شما را برآورده کند، و در مسیر رسیدن به اهداف تناسب اندام خود قرار خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید