You are currently viewing تی آر ایکس بهتر است یا بدنسازی؟

تی آر ایکس بهتر است یا بدنسازی؟

ممکن است فکر کنید هرچه عضلات شما بزرگتر شوند، سالم تر خواهید بود. در حالی که باید بدانید داشتن بدنی عضلانی حجیم، سلامت و قدرت شما را تضمین نمی کند.  بدنسازی توده عضلانی می‌ سازد، خطر فشار خون بالا، کلسترول بالا و چاقی را کاهش می‌دهد و سلامت استخوان‌های شما را بهتر می‌کند. با این حال، وقتی صحبت از تی آر ایکس می شود، هدف انعطاف پذیری، ایجاد قدرت، تعادل، بهبود ثبات اصلی یا استقامت عضلات است. در تئوری TRX ممکن است برای جلوگیری از آسیب های ورزشی موثرتر از وزنه برداری روی ماشین ها باشد زیرا “عملکرد” ​​تر است. به جای جداسازی ماهیچه های فردی، گروه هایی از عضلات را تمرین می دهد. در این مقاله مزایای هر یک را بررسی کرده ایم و به این سوال ورزشکاران ورزش در خانه با مربی که تی آر ایکس بهتر است یا بدنسازی پاسخ داده ایم.

شما می توانید عضلات دوسر کوچکی داشته باشید و همچنان به اندازه یک بدنساز بزرگ و عضلانی باشید. تی آر ایکس شما را قوی تر می کند و شما را در فرم نگه می دارد. بدنسازی معجزه کاهش وزن سریع و عضلات بزرگ را به شما هدیه می دهد. تی آر ایکس سلامت عمومی شما را افزایش می دهد، بدنسازی نیز همینطور. بیایید یک لحظه در همینجا مکث کنیم. همه ما می دانیم که در بدنسازی و تی آر ایکس فوایدی وجود دارد، اجازه دهید تفاوت های آنها را بررسی کنیم:

تی آر ایکس یا بدنسازی؟

بدن شما شگفت انگیز است! از 206 استخوان، بیش از 600 ماهیچه، میلیاردها سلول، ده‌ها اندام و همچنین مایعات مختلف تشکیل شده است. با وجود این پیچیدگی، بدن شما نیز بسیار گنگ است. این واقعاً نمی تواند تفاوت بین یک دستگاه پیشرفته و انجام کشش با بند را تشخیص دهد. تنها چیزی که می‌داند کار است، و به شرطی که کار به اندازه کافی شدید باشد، بدن شما با قوی‌ تر شدن سازگار می‌شود. 

به دلیل این عدم آگاهی، لزوماً برای ساختن بدن رویاهای خود به تجهیزات آموزشی پیچیده یا گران قیمت نیاز ندارید. در حالی که می‌ توانید از چیزهایی مانند هالتر، دمبل و ماشین‌ ها برای عضله سازی بدن خود استفاده کنید، همچنین می‌توانید با استفاده از وزن بدن خود تمرینی عالی داشته باشید.

استفاده از ورزش در خانه با مربی خصوصی ورزش هایی مانند TRX نیز می تواند کمک کننده باشد. TRX به شما این امکان را می دهد که از اهرم و وزن بدن خود برای حمله به عضلات خود از زوایای مختلف حداکثر استفاده را ببرید.  

تی آر ایکس چیست؟

تی آر ایکس (TRX) که مخفف عبارت Total Resistance Exercise است، یک وسیله ورزشی است که از دو تسمه، دسته های D شکل و یک لنگر تشکیل شده است. TRX های سبک، جمع و جور، همه کاره و قابل حمل را می توان برای تمرین هر عضله بدن استفاده کرد. در حالی که برای مقاومت فقط با وزن بدن خود تمرین می کنید، می توانید زاویه بدن خود را تنظیم کنید تا تمرینات انتخابی خود را در صورت لزوم سخت تر یا آسان تر کنید.

تی آر ایکس بهتر است یا بدنسازی

مزایای ورزش تی آر ایکس 

TRX یک قطعه قدرتمند از تجهیزات است. باعث صرفه جویی در زمان می شود. استفاده از آن آسان است. قابل حمل است، بنابراین می توانید در هر مکانی تمرین کنید، ورزشکاران ورزش آنلاین در خانه فیت بادی نیز از تی آر ایکس بهره مند می شوند. در میان این مزایای عملی، مقدار باورنکردنی از فواید فیزیکی و سلامتی نیز وجود دارد:

  • TRX با کار در برابر جاذبه، شما را قوی می کند. شما از ماهیچه هایی استفاده می کنید که ممکن است حتی از داشتن آنها چیزی ندانید و حتی ضعیف ترین قسمت های بدن خود را تقویت کنید.
  • ثبات – یکی از اصلی ترین و مهم ترین عملکردهای بدن شما – بسیار بهتر خواهد شد. 
  • تمرینات منظم در TRX می‌تواند متابولیسم شما را افزایش دهد و سطح انرژی شما را تحریک کند – حتی بعد از یک جلسه کوتاه متوجه خواهید شد که سخت نفس می‌کشید و قلبتان به تپش می‌پردازد.
  • شما نواحی کلیدی مانند هسته، بازوها، پاها، عضلات باسن و پشت خود را هدف قرار خواهید داد – TRX به برق زدن و تن دادن به همه جا کمک می کند.
  • تمرینات تعلیق می تواند به دلیل ماهیت کم ضربه بودن، تمرینی را برای تمام بدن بدون فشار بر مفاصل شما فراهم کند.
  • انعطاف‌پذیری، تعادل و هماهنگی نیز با استفاده منظم از این ابزار مقاومتی آزمایش‌شده بهبود می‌یابد.

چگونه از TRX استفاده می کنید؟

تقریباً هر حرکت کاربردی که می‌توانید بدون TRX انجام دهید، می‌تواند با استفاده از آن چالش‌ برانگیزتر شود، به این معنی که می‌ توانید بدون صرف ساعت‌ ها در باشگاه تنها با ورزش گروهی در خانه فیت بادی به تمرینی با کیفیت و شدید برسید.

هیچ دلیلی برای احساس ترس در مورد استفاده از TRX وجود ندارد. به هر حال، همه حرکاتی که در این کیت انجام می‌ شود، حرکاتی هستند که ما در فعالیت‌های روزانه تکرار می‌کنیم.

بهترین راه برای استفاده از تجهیزات این است که فعالیت‌ها را بین تمرینات قدرتی و کاردیو ترکیب کنید. فقط مطمئن شوید که ابتدا با یک مربی کار کنید، که فرم مناسب را به شما نشان می دهد و بهترین حرکات را برای شروع انجام می دهدو

شما می توانید تمرین خود را مطابق با اهداف خود تغییر دهید، چه بخواهید نواحی خاصی از بدن را هدف قرار دهید یا با افزایش مقاومت یا تنظیم بدن خود، شدت آن را افزایش دهید.

بدنسازی چیست؟

بدنسازی استفاده از تمرینات با وزنه برای بهبود و توسعه عضلات بدن و تمرین تقویت فرم بدنی فرد است. این کار از طریق ورزش، به ویژه وزنه برداری انجام می شود، و رشد عضلات یک نکته کلیدی است. 

تی آر ایکس بهتر است یا بدنسازی

فواید بدنسازی چیست؟

یکی از مزایای اصلی که می توانید در فرآیند بدنسازی تجربه کنید نظم و انضباط است. مانند هر ورزش دیگری، بدنسازی روحیه خود را در فردی که آن را تمرین می کند، ایجاد می کند. شما می دانید که هر روز باید برای تمرین بدن خود بیایید بدون توجه به هر چیزی. هیچ چیز شما را از رفتن به ورزشگاه در این زمان تعیین شده باز نمی دارد. این مقدار از نظم و انضباط در نهایت به زندگی اجتماعی شما نیز کشیده می شود.

حفظ سلامتی یک عامل ضروری برای همه ماست. برای اطمینان از سلامتی، فعالیت بدنی مطلوب مهم است. بدنسازی یکی از این فعالیت های بدنی همه جانبه است که می توانیم برای سالم ماندن و فعال ماندن آن را انجام دهیم. این همچنین نگرش مثبتی را در ما ایجاد می کند که در نهایت ما را به انجام چندین کار دیگر خانه یا خارج از منزل، بدون اینکه به راحتی خسته شویم، انگیزه می دهد. از این رو، علاوه بر پایین نگه داشتن هزینه های پزشکی ما، کنترل موثری بر شرایط سلامتی مانند چاقی و فشار خون بالا نیز در میان سایر موارد انجام می دهد.

یکی دیگر از مزایای اصلی فرآیند بدنسازی، توانایی آن در افزایش اعتماد به نفس است. تمرین موفقیت آمیز عضلات بدن و ظاهر خوب می تواند تأثیر مثبتی در زندگی شما داشته باشد. 

تمرینات بدنسازی به شما کمک می کند تا استراحت کافی و خواب مناسب داشته باشید. بعد از تمرینات شدید، عضلات بدنتان خسته و فرسوده خواهند شد و به استراحت کافی نیاز خواهید داشت. در مورد نوجوانانی که بیشتر به فعالیت های بدنسازی علاقه دارند، این امر آنها را از پرداختن به سایر ناهنجاری ها که می تواند مانعی جدی برای زندگی آنها باشد دور می کند.

تی آر ایکس بهتر است یا بدنسازی؟

حال که با فواید تی آر ایکس و بدنسازی آشنا شدید بهتر می توانید تصمیم بگیرید که تی آر ایکس بهتر است یا بدنسازی ، این شما هستید که باید ورزش مناسب خود را تعیین کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید