You are currently viewing نان مناسب برای لاغری

نان مناسب برای لاغری

ما با گفتن این جمله شروع می کنیم، بله، شما هنوز هم می توانید نان بخورید و همچنان وزن کم کنید. نان معمولاً از برنامه های غذایی کاهش وزن حذف می شود زیرا اغلب به عنوان یک کربوهیدرات بد در نظر گرفته می شود. مسئله این است که همه نان ها به طور مساوی پخته نمی شوند. خوردن نان در برنامه کاهش وزن مانع از رسیدن شما به اهدافتان نمی شود. فقط باید بدانید کدام نوع نان را بخورید. در زیر 7 نان مناسب برای لاغری را که باید هنگام پیروی از یک برنامه کاهش وزن مصرف کنید را معرفی کرده ایم.

ما در ورزش در خانه با مربی فیت بادی؛ معتقدیم (و ثابت کرده‌ ایم) که نتایج کاهش وزن باورنکردنی و پایدار ناشی از پیروی از برنامه‌های غذایی است که شامل همه گروه‌ های غذایی و خوراکی‌ های گاه به گاه می‌ شود. کاهش وزن به معنای انتخاب غذاهای مناسب و تامین سوخت بدن با مواد مغذی مناسب است.

بهترین نان برای لاغری کدام است؟

به طور کلی، اکثر مردم اگر انرژی کمتری نسبت به مصرف روزانه خود از طریق غذا دریافت کنند، وزن خود را کاهش خواهند داد. غذاهایی که کالری بسیار کمی دارند شامل میوه ها و سبزیجات و غذاهایی که کالری بیشتری دارند شامل کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان، پاستا و سیب زمینی هستند.

کلید کاهش وزن در حالی که به برنامه کاهش وزن پایبند هستید، خوردن طیف وسیعی از غذاها از همه گروه های غذایی مختلف است. افرادی که سعی در کاهش وزن دارند نیازی به قطع کامل نان ندارند. اما درک این نکته مهم است که برخی از نان ها برای کاهش وزن مناسب تر از سایرین هستند. به عنوان مثال، نان های سبوس دار می توانند به کاهش وزن کمک کنند.

همه نان ها در مقیاس GI نیز امتیاز یکسانی ندارند. بنابراین علاوه بر بررسی محتوای کالری نان، GI (و به نوبه خود تأثیر نان ها بر قند خون) نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه ورزش آنلاین در خانه فیت بادی چند نان مناسب برای لاغری را معرفی کرده است.

6 نان مناسب برای رژیم لاغری

بسیاری از مردم هنگام غذا خوردن در هنگام کاهش وزن، نان گندم کامل (یا نان قهوه ای که ممکن است آن را بشناسید) را به نان سفید ترجیح می دهند. این به طور کلی به این دلیل است که نان قهوه ای از آرد سبوس دار تهیه می شود که کمتر فرآوری شده و فیبر بالایی دارد و دستور العمل خوبی برای افزایش سیری است. بنابراین از نظر خیلی از افراد نان قهوه ای نان مناسب برای لاغری به شمار می رود.

نان مناسب برای لاغری

نان های 100% سبوس دار

عنوان بهترین نان برای کاهش وزن به نان های سبوس دار تعلق گرفته است. این نان همچنین به عنوان آرد کامل شناخته می شود، برخلاف نان سفید، از آرد تصفیه نشده تری تهیه می شود، فیبر بیشتری دارد و ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری دارد. همچنین از نظر شاخص GI بسیار کمتر از نان سفید است. به این معنی که خوردن آرد سبوس‌ دار باعث می‌شود برای مدت طولانی‌ تری احساس سیری کنید. به دنبال آرد 100% گندم کامل، 3 گرم فیبر و 3 گرم شکر در هر برش باشید.

نان های سبوس دار

نان سبوس دار که از غلات کاملاً دست نخورده تشکیل شده است نسبت به نان سفید کالری کمتری دارد. بسته بندی باید همیشه برای اطلاعات کامل تغذیه ای بررسی شود و به دنبال این باشید که نان به دستورالعمل های 3 گرم فیبر و 3 گرم شکر در هر برش پایبند باشد. غلات کامل حتی برای کسانی که به سادگی کاهش وزن خود را حفظ می کنند، انتخاب سالمی است.

نان جو

نان جو از ترکیبی از جو، مخمر، آب و نمک و همچنین آرد سبوس دار تهیه می شود. این نان به ویژه خوب است، زیرا جو سرشار از فیبر است و می تواند به کاهش سطح کلسترول، تنظیم سطح قند خون و کاهش فشار خون کمک کند. این نان در رژیم غذایی ورزش در خانه با مربی خصوصی فیت بادی جایگاه مهمی دارد.

نان کوهی 

به طور شگفت انگیزی، نان کوهی یک گزینه بسیار سبک است و تنها ۷۲ کالری در هر وعده دارد. همچنین یک نان پیتزای کم کربوهیدرات فوق العاده می سازد.

نان چاودار

نان چاودار از آرد چاودار جوانه زده غلات کامل تهیه می شود. با این حال، نان چاودار سنتی فقط از آرد چاودار تهیه می شود و حاوی آرد گندم نیست. جوانه زدن آرد چاودار محتوای فیبر بالایی دارد و به تنظیم سطح قند خون شما کمک می کند، به همین دلیل است که در بین دیابتی ها محبوبیت خاصی دارد.

در یک مطالعه اخیر، محققان دانشگاه فناوری چالمرز در سوئد دریافتند که نان چاودار بهترین نانی است که می توانید برای کاهش وزن مصرف کنید. در این مطالعه 242 زن و مرد دارای اضافه وزن بین 30 تا 70 سال انتخاب شدند و آنها را به دو گروه متمرکز تقسیم کردند. یک گروه نان گندم تصفیه شده معمولی (نان قهوه ای) را می خوردند در حالی که گروه دیگر از محصولات چاودار غلات کامل استفاده می کردند. هر دوی آنها سطح انرژی یکسانی را از غذاها مصرف کردند.

پس از یک دوره دوازده هفته ای، مطالعه به این نتیجه رسید که هر دو گروه به دنبال رژیم های مختلف وزن کم کردند. اما گروهی که نان چاودار سبوس دار مصرف کردند به طور متوسط ​​1 کیلوگرم از دست دادند و چربی بدن خود را 0.54 درصد کاهش دادند. دانشمندان فکر می کنند که محتوای فیبر بالا در نان چاودار افراد را برای مدت طولانی تری نسبت به افرادی که به همان میزان نان گندم می خورند سیر نگه می دارد. 

نان کتان 

نان کتان که به نام نان بذر کتان نیز شناخته می شود، از آرد غلات کامل و دانه های کتان تهیه می شود. در واقع، این یکی از سالم ترین نان هایی است که می توانید بخورید زیرا سرشار از امگا 3 و امگا 6 است.

توصیه می شود مقاله چرا برنامه کاهش وزن شکست می خورد را هم مطالعه کنید.

اگر دوست دارید برای صبحانه از یک ساندویچ یا آووکادو روی نان تست لذت ببرید، اما هنوز هم می‌خواهید نتایج عالی کاهش وزن را ببینید – پس باید چالش کاهش وزن فیت بادی را بررسی کنید. چالش کاهش وزن 28 روزه ما میزبان بیش از 4000 دستور العمل، برنامه غذایی هفتگی، 350 تمرین و ویدیوی تمرینی است.

در ادامه سه ​​راه برای گنجاندن فیبر بیشتر در رژیم غذایی وجود دارد:

استفاده از مواد غذایی سبوس دار – باید سعی کنید جایگزین های گندم مانند برنج قهوه ای، جو دوسر، غلات و چاودار را در نظر بگیرید. همچنین به سبزیجات، میوه ها، نخود فرنگی، لوبیا، حبوبات، آجیل و دانه ها فکر کنید. این مواد غذایی ذر برنامه غذایی ورزش گروهی در خانه فیت بادی گنجانده می شوند تا اطمینان حصال شود که تمامی مواد غذایی تامین می شود.

از ابتدا بپزید. استفاده از غذاهای کامل فیبر بیشتری نسبت به خوردن غذاهای فرآوری شده فاقد مواد مغذی فراهم می کند. می توانید چیزهایی مانند خورش ها و سوپ های آهسته پخته شده پر از سبزیجات فصلی درست کنید. مقداری لوبیا یا عدس خیس خورده به آن اضافه کنید تا هم فیبر و هم پروتئین داشته باشید و با نان خمیر ترش یا چاودار سرو کنید.

سبزیجات ارگانیک را انتخاب کنید. این بدان معناست که می توانید در بسیاری از شرایط مانند هویج، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین و چغندر، پوست کن را حذف کنید. باقی ماندن پوست باعث ایجاد فیبر اضافی و همچنین سایر مواد مغذی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید