You are currently viewing برای پیشگیری از تمرین زدگی چکار کنیم؟

برای پیشگیری از تمرین زدگی چکار کنیم؟

ورزش فواید ثابت شده زیادی دارد و به سیستم بدن برای کاهش وزن، سلامت قلب، مدیریت استرس، خواب بهتر و تعادل هورمونی کمک می کند. اما مانند هر چیز دیگری، اعتدال برای جلوگیری از فرسودگی، آسیب یا فشار بیش از حد بدن بسیار مهم است. بسیاری از افراد به دلیل آسیب ناشی از ورزش بیش از حد خود را تحت فیزیوتراپی قرار می دهند – تمرین بیش از حد می تواند برای سلامت و رفاه کلی بدن مضر باشد. خبر خوب این است که می توان از خود در برابر فشار بیش از حد محافظت کرد. ورزش در خانه با مربی فیت بادی در این مقاله علل و علائم بیش تمرینی، به علاوه راه‌ های پیشگیری از تمرین زدگی را بررسی خواهیم کرد.

تمرین زدگی چیست؟

سندرم بیش تمرینی (OTS) وضعیتی است که زمانی رخ می دهد که بدن بیش از حد ورزش کند و استراحت کافی نداشته باشد. این مشکل بیشتر در میان ورزشکارانی اتفاق می افتد که در مدت زمان طولانی، تا حد خستگی کامل ورزش می کنند – و سپس به بدن خود زمان استراحت کافی برای ریکاوری نمی دهند. آنها به جای تمرین، استراحت، ریکاوری و تکرار، در حال تمرین، تمرین، تمرین هستند و بدن آنها می تواند هزینه سنگینی بپردازد.

درگیر شدن در هر نوع فعالیت ورزشی یا تناسب اندام، خطر تمرین زدگی را به همراه دارد، با این حال، این چیزی است که در تمرینات قلبی مانند دویدن، شنا و دوچرخه سواری رایج تر است. بنابراین، اگرچه گذراندن وقت در باشگاه و فشار آوردن به خود تا حدی عالی است، ادامه این کار زمانی که بدنتان به شما التماس می‌ کند که دست از کار بکشید، در دراز مدت مفید نخواهد بود.

در واقع، تمرین زدگی می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد، استرس اکسیداتیو و همه پیامدهای منفی آن را افزایش دهد. استرس اکسیداتیو بیش از حد باعث ایجاد رادیکال های آزاد می شود که با پیری زودرس، عفونت ها، حملات قلبی و تعدادی از سرطان ها مرتبط است.

اکنون که تعریف تمرین زدگی را درک کردید، بیایید دریابیم که اگر در معرض خطر بیش تمرینی هستید، باید چه کاری انجام دهید.

علائم ورزش زدگی چیست؟

خوشبختانه، تشخیص علائم تمرین زدگی هشدار دهنده اولیه تمرین بیش از حد دشوار نیست. در ورزش آنلاین در خانه به این موارد بسیار توجه می شود.

احساس خستگی هنگام تمرینات

یکی از اولین علائم و نشانه‌ های تمرین زدگی که ممکن است متوجه شوید این است که تمرینات معمولی شما بسیار چالش‌برانگیزتر است، ممکن است متوجه شوید که ورزش‌ ها و تمرین‌ هایی که اغلب انجام می‌ دهید به انرژی و تلاش بیشتری نسبت به حالت عادی نیاز دارند.

این افزایش ممکن است باعث شود که احساس کنید سخت تر از آنچه هستید کار می کنید، حتی اگر بدن شما با سرعت معمول خود حرکت می کند. این می تواند منجر به افزایش ضربان قلب در حین ورزش شود، و ممکن است مدتی طول بکشد تا پس از پایان تمرین، به حالت عادی بازگردد.

این احتمال وجود دارد که بدن شما همان درد را احساس کند که برای مدتی ورزش نکرده‌ اید. این احساس نامطلوب در طول تمرین می تواند ناامید کننده باشد، زمانی که شما سخت کار کرده اید تا خود را تا سطح خاصی بسازید.

پس حتما روزهای استراحت منظم داشته باشید!

کاهش عملکرد

ممکن است فکر کنید که «ورزش بیشتر بهتر است»، و این تا حدی درست است. با این حال، تمرین بیش از حد می تواند اثر معکوس داشته باشد و به جای بهبود، باعث کاهش عملکرد شود. علائم تمرین بیش از حد و کاهش سطح عملکرد شامل استقامت، قدرت و چابکی کمتر است. همچنین می تواند سرعت معمول دویدن شما را کاهش دهد و زمان واکنش را در طول تمرین کاهش دهد. اگر بدن شما به اندازه کافی بهبود نیافته است، طبیعتاً بهترین عملکرد خود را نخواهید داشت، که به طور بالقوه می تواند تمام کار سخت شما را خنثی کند.

خستگی مفرط

احساس خستگی پس از ورزش در خانه با مربی خصوصی کاملاً طبیعی است و معمولاً نشانه یک تمرین موفق است، با این حال، خستگی مانند احساس خواب آلودگی نیست. خستگی یک خستگی شدید است که با استراحت یا خواب برطرف نمی شود. در حالی که دلایل پزشکی مختلفی برای خستگی وجود دارد، مانند کم خونی و افسردگی، این یکی از علائم اصلی تمرین بیش از حد است.

همانطور که این تحقیق نشان می‌ دهد، اکثر ورزشکاران پس از یک دوره دو هفته‌ ای استراحت کافی در صورت پاسخ غیرعادی به تمرین بهبود می‌ یابند. با این حال، اگر خستگی آنقدر شدید شود که بهبودی پس از دو هفته استراحت کافی رخ ندهد، ممکن است تشخیص سندرم بیش تمرینی داده شود.

خستگی بعد از یک تمرین شدید طبیعی است، اما همیشه باید روزهای استراحت را در این بین به خود اختصاص دهید، به خصوص زمانی که با یک برنامه ورزشی جدید شروع کنید.

کاهش اشتها

از آنجایی که بدن شما برای حفظ سطح انرژی کالری می سوزاند، ورزش ممکن است اشتهای شما را برای جایگزینی کالری سوزانده شده در طول تمرین افزایش دهد. به همین دلیل است که ورزشکاران اغلب هزاران کالری مصرف می کنند، بنابراین می توانند مقداری را که دائماً در طول تمرین می سوزانند، دوباره پر کنند.

با این حال، یکی از علائم ورزش زدگی می تواند کاهش اشتها باشد. این ممکن است تعجب آور باشد زیرا به طور طبیعی فکر می کنید که خطر افزایش وزن در اثر افزایش کالری دریافتی وجود دارد، به خصوص اگر هر روز ورزش می کنید.

از دست دادن اشتها ممکن است به تغییر در برخی هورمون ها مانند گرلین و کورتیزول نسبت داده شود. این می تواند برای ورزشکاران و هر کسی که درگیر ورزش است مضر باشد زیرا می تواند منجر به کمبود انرژی (LEA) شود.

خوشبختانه، بهبود سندرم تمرین بیش از حد در مورد اشتها چیزی است که به راحتی قابل حل است. بدن شما به سوخت و مقدار زیادی از آن نیاز دارد، بنابراین مطمئن شوید که یک رژیم غذایی متعادل و سه وعده غذایی در روز مصرف می کنید، حتی اگر تمایلی به آن ندارید.

تغییرات خلق و خوی

نوسانات خلقی یکی از علائم رایج تمرین زدگی است. دلیل این امر این است که سندرم تمرین بیش از حد بر هورمون های استرس تاثیر می گذارد. این هورمون ها شامل کورتیزول و اپی نفرین هستند، بنابراین تمرین بیش از حد می تواند تأثیر منفی بر خلق و خوی عمومی شما داشته باشد. بنابراین جدا از ناامیدی و بداخلاقی، تمرین بیش از حد می تواند کاتالیزوری برای مه مغزی و در برخی موارد افسردگی باشد.

به طور معمول، ورزش گروهی در خانه برای سلامت روان بسیار مفید است، با این حال، اثرات تمرین بیش از حد ممکن است اثر معکوس داشته باشد و شما را از نظر روحی بدتر کند. این بدان معنا نیست که شخصیت شما به طور کامل تغییر می کند و ناگهان از افزایش تحریک پذیری یا افسردگی رنج می برید، اما می تواند این ویژگی های شخصیتی موجود را بدتر کند. اگر فکر می کنید که از سندرم تمرین بیش از حد رنج می برید و شروع به تأثیر منفی بر سلامت روان شما کرده است، باید مدتی از آن فاصله بگیرید.

خواب بی قرار

نشانه تمرین زدگی که ممکن است از دیدن آن متعجب شوید کمبود خواب یا بی قراری است. این ممکن است گیج کننده به نظر برسد زیرا فکر می کنید تمرین روزانه شدید به جای بی قراری منجر به خستگی مداوم می شود.

با این حال، پیامد سندرم تمرین زدگی، کاهش خواب و افزایش تجربه بی خوابی است. این تا حد زیادی نتیجه عدم تعادل هورمون استرس و بار بیش از حد سیستم عصبی است که باعث می‌شود هنگام خوابیدن، استراحت یا خاموش کردن آن دشوار باشد. استراحت در طول تمرین مهم است و نخوابیدن به درستی زمان حیاتی بدن شما را برای ترمیم و بازیابی پس از تمرین کاهش می دهد.

عوارض کوتاه مدت بی خوابی مواردی مانند خستگی روز، اضطراب، افسردگی، تمرکز ضعیف و انگیزه پایین است. با این حال، می تواند منجر به اثرات طولانی مدت سلامتی جدی تری شود. این به این دلیل است که خواب برای حفظ و عملکرد تقریباً هر سیستم بدن بسیار مهم است.

درد عضلانی مداوم

درد عضلانی بعد از تمرینات شدید طبیعی است، به خصوص اگر به تازگی ورزش را شروع کرده باشید و از عضلاتی استفاده کنید که برای مدتی از آنها استفاده نشده است. با این حال، درد مداوم ممکن است نشانه تمرین بیش از حد عضلات باشد. اگر بعد از چند روز همچنان درد دارید، احتمالاً به درستی بهبود نمی‌یابید. اگر استرس بیش از حد به بدن شما وارد شود، به طور موثر بهبود نمی یابد و این مانع از اهداف عضله سازی شما می شود. مهم است که درد عضلانی را مانند هر آسیبی درمان کنید.

افزایش بیماری ها

از آنجایی که یکی از نشانه های سندرم تمرین بیش از حد یک احساس عمومی «فرسودگی» است. ممکن است متوجه شوید که بیشتر اوقات بیمار می شوید. در ماه های زمستان، بیماری برای اکثر افراد شایع و مورد انتظار است. با این حال، این می تواند یکی از نشانه های تمرین بیش از حد نیز باشد. دلیل این امر ضعف سیستم ایمنی بدن شما است که بدن شما در حالت کاتابولیک ثابت قرار دارد.

این منجر به عوارض جانبی مانند درد مفاصل و ماهیچه ها، خستگی و افزایش شانس بیمار شدن شما می شود. این بیماری دائمی را نادیده نگیرید زیرا این صدای بدن شماست که به شما می گوید استراحت کنید. این می تواند شما را مستعد ابتلا به سایر عفونت ها مانند عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی (URTIs) کند که عفونت قسمت هایی از بدن است که در تنفس نقش دارند و این شما را حتی بیشتر از این عقب می اندازد!

سایر مسائل و بیماری‌های سلامتی می‌تواند ناشی از کمبود انرژی در درازمدت باشد. این ممکن است در نهایت منجر به کمبود مواد مغذی مانند کم خونی فقر آهن شود که می تواند برای سلامت و عملکرد کلی مضر باشد.

تغییر ضربان قلب در حالت استراحت

ضربان قلب شما تعداد دفعاتی است که قلب شما در دقیقه می‌زند (bpm). ضربان قلب طبیعی در حالت استراحت برای بزرگسالان بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه است. با این حال، این بستگی به کاری دارد که قبل از بررسی انجام می‌دادید و چه زمانی اندازه‌گیری شد. ضربان قلب اکثر افراد اگر آرام و سالم باشند باید زیر 90 باشد.

اگر ضربان قلب شما در طول دوره های استراحت بالا می رود، ممکن است نشانه ای از تمرین بیش از حد باشد. این می تواند ضربان قلب شما را 10 تا 15 ضربه در دقیقه افزایش دهد. اما حتی تغییرات بیش از 5 ضربه در دقیقه نشان دهنده خوبی است که ممکن است بیش از حد تمرین کرده باشید.

به خودتان زمان کافی برای بهبودی بدهید تا از هرگونه مشکل قلبی عروقی طولانی مدت جلوگیری کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، اگر ضربان قلب شما در حالت استراحت به طور غیرعادی بالاست، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

افزایش وزن

زمانی که به ورزش های مکرر بخصوص با شدت زیاد مشغول می شوید، انتظار دارید وزن کم کنید، نه افزایش آن. با این حال، این ممکن است یکی از علائم ورزش بیش از حد باشد. کاهش وزن ممکن است به دلیل تمرین بیش از حد سخت تر شود. زیرا این امر می تواند منجر به نوسانات هورمونی مرتبط با استرس شود.

این یکی از نشانه های رایج تمرین بیش از حد پس از تمرینات قلبی است. زیرا فعالیت های بدنی سخت مانند تمرین ماراتن می تواند باعث افزایش سطح هورمون استرس اصلی کورتیزول بدن و کاهش سطح تستوسترون شود.

در حالی که کورتیزول برای بدن مهم است. افزایش سطح آن با سایر علائم و نشانه های رایج تمرین بیش از حد مانند التهاب، اختلالات خواب و چربی اضافی معده مرتبط است.

افزایش وزن نیز ممکن است به دلیل هوس خوردن غذای ناسالم و افزایش گرسنگی، ناشی از افزایش سطح کورتیزول، رخ دهد. برای جلوگیری از هوس خوردن غذاهای حاوی قند و چربی، کالری کافی در طول روز مصرف کنید تا از خوردن میان وعده های غذایی ناسالم در شب خودداری کنید.

تشنگی سیری ناپذیر

پس از یک تمرین شدید، احتمالاً متوجه خواهید شد که آب هرگز طعم بهتری نداشته است. کم آبی بدن پس از ورزش طبیعی است زیرا بدن شما در حالی که تلاش می کند به دمای ایده آل خود بازگردد، عرق می کند.

در حالی که گرما از بدن شما با تبخیر عرق از روی پوست خارج می شود، مایعات بدن را نیز از دست می دهید. مایعی که از طریق تعریق از دست می‌رود باید در حین ورزش جایگزین شود، بنابراین نوشیدن مقدار زیادی مایعات در طول و بعد از تمرین مهم است. با این حال، کم آبی مداوم ممکن است نشانه ای از سندرم تمرین بیش از حد باشد.

اگر بعد از جلسات باشگاه بدنسازی دائماً دچار کم آبی می شوید، ممکن است مجبور شوید از خود بپرسید «آیا من بیش از حد تمرین می کنم؟» این می تواند بدن شما را در حالت کاتابولیک قرار دهد، به این معنی که بدن شما از بافت ماهیچه ای خود برای پروتئین استفاده می کند، نه کربوهیدرات یا چربی.

به طور طبیعی، این اثر کم‌آبی روی بدن دارد و ممکن است پشت تشنگی بیش از حد شما باشد. خوشبختانه، با هیدراته نگه داشتن کافی و خواب کافی می توان این مشکل را به راحتی درمان کرد.

افسردگی

به طور کلی ثابت شده است که ورزش اثرات مثبت زیادی بر سلامت روان دارد. این می تواند به کاهش اضطراب و افسردگی و همچنین بهبود خلق و خوی منفی، عملکرد شناختی و عزت نفس کمک کند.

ورزش‌های کم تا متوسط ​​که از گروه‌های عضلانی بزرگ استفاده می‌کنند عالی هستند و باید حداقل سه بار در هفته به مدت 15 تا 30 دقیقه انجام شوند. برنامه‌ها باید به مدت 10 هفته یا بیشتر انجام شوند تا شاهد پیشرفت‌ها باشیم. اما یکی از نشانه های تمرین بیش از حد این است که می تواند اثرات نامطلوبی داشته باشد و به سلامت روان آسیب برساند.

داشتن روزها و دوره های بد خلقی کاملاً طبیعی است زیرا همیشه نمی توانیم در بهترین حالت خود باشیم. با این حال، افسردگی با این تفاوت دارد، زیرا یک احساس مداوم ناراحتی و ناامیدی است که می تواند هفته ها یا حتی ماه ها ادامه یابد. دلایل مختلفی وجود دارد که افراد از مشکلات سلامت روان رنج می برند، اما سندرم تمرین بیش از حد مطمئناً می تواند یکی از آنها باشد. این تغییرات هورمونی می تواند احساسات منفی را تحریک کند و بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد.

تغییر در ظاهر فیزیکی

از آنجایی که شرایطی مانند خستگی و افسردگی می تواند باعث ایجاد احساس بی انگیزگی و ناامیدی شود، این ممکن است ظاهر روزمره شما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر مراقب خود نباشید، علائم تمرین زدگی روی صورت شما ظاهر می شود. این ممکن است شما را با پوست رنگ پریده، حلقه های تیره زیر چشم و پلک های سنگین مواجه کند.

علاوه بر این، اگر بیش از حد تمرین می کنید و خیلی کم غذا می خورید، ممکن است شما را از مرزهای یک وزن مناسب برای قد و سن خود پایین بیاورید.

ورزش باید چیزی باشد که حال ما را بهتر کند، نه بدتر. اگر متوجه تغییراتی در ظاهر خود شدید که بر شما تأثیر منفی می گذارد، از یک پزشک، خویشاوند یا دوست مشاوره بگیرید.

روش درمان تمرین زدگی

همانطور که علائم مختلفی از تمرین بیش از حد وجود دارد، راه های زیادی نیز برای درمان تمرین زدگی وجود دارد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که سرعت خود را کم کنید! این که آیا بعد از بدنسازی، دوچرخه سواری یا هر نوع ورزش دیگری علائم تمرین زدگی را مشاهده می کنید. همه مسائل مربوط به تمرین بیش از حد می توانند از درمان یکسان بهره مند شوند. آرام باشید، بازیابی کنید و فکر کنید.

لازم نیست در مورد استراحت از ورزش احساس گناه کنید. هیچ اشکالی ندارد که به خودتان بپذیرید که احساس فرسودگی می کنید. تمام فعالیت های بدنی را کنار بگذارید و استراحتی را که به آن نیاز دارید و شایسته آن هستید به خود بدهید.

نکته:

اگر علائم تمرین زدگی عضلات را مشاهده می کنید، درمان های سرد و گرم راه های عالی برای درمان درد و التهاب هستند. یخ یک درمان رایج برای آسیب‌های حاد است، مانند آسیب‌هایی که به طور ناگهانی در حین یا بعد از ورزش مانند رگ به رگ شدن مچ پا رخ می‌دهند. برای کنترل التهاب، کاهش تورم و جلوگیری از درد و اسپاسم عضلانی از یک کیسه یخ یا یک کیسه سبزیجات منجمد استفاده کنید..

از گرما برای درمان تورم یا التهاب تازه استفاده نکنید زیرا این امر می تواند آن را بدتر کند، گرما بهتر است برای شل کردن بافت عضلانی و تحریک جریان خون در ناحیه مورد استفاده قرار گیرد. می توانید از یک پد حرارتی یا حتی یک حوله گرم استفاده کنید و آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

یکی دیگر از درمان‌های نشانه‌های تمرین بیش از حد، ماساژ است، به‌ویژه ماساژ بافت عمیق یا ماساژ ورزشی، زیرا این عضلات به‌طور خاص عضلات مورد استفاده در ورزش را هدف قرار می‌دهند.

اطمینان از هیدراته بودن و دریافت مواد مغذی کافی نیز راه های ساده ای برای حمایت از ریکاوری عضلات است. نوشیدن مایعات زیاد برای بهبودی مهم است زیرا دمای بدن را تنظیم می کند و مواد مغذی را به سلول ها می رساند.

راه های پیشگیری از تمرین زدگی

حال ممکن است از خود بپرسید که دقیقاً روش پیشگیری از تمرین زدگی چیست؟

روزهای استراحت

به بدن خود استراحت دهید! برای رشد و تکامل نیاز به استراحت دارد، بنابراین برای ادامه کارآمدی آن و جلوگیری از سندرم تمرین بیش از حد، یک روز تعطیل داشته باشید. استراحت نباید ترسید، لازم است.

داشتن یک روز استراحت بعد از تمرین شدید به این معنی نیست که تنبل هستید، بلکه به این معنی است که به بدن خود توجه دارید. با این حال، زمان زیادی بین روزهای تمرین و روزهای استراحت نگذارید. یک یا دو روز باید این کار را انجام دهید تا از آسیب و فرسودگی جلوگیری کنید.

فواصل استراحت

در حالی که روزهای استراحت بعد از تمرین مهم است. علائم احتمالی ورزش زدگی را با داشتن فواصل استراحت در طول تمرین کاهش دهید. این یکی از بهترین راه های پیشگیری از تمرین زدگی است. این بسته به شدت می تواند بین 30 ثانیه تا 5 دقیقه باشد.

استراحت بین ست ها یا شکل های مختلف ورزش، زیرا این کار می تواند خطر زیاده روی در آن را کاهش دهد. اگر متوجه شدید که به فواصل استراحت زیادی نیاز دارید، سعی کنید شدت و حجم تمرینات خود را کاهش دهید. با این حال، مطمئن شوید که در طول ورزش برای مدت طولانی استراحت نکنید زیرا ممکن است منجر به از دست دادن ریتم و انگیزه شود.

فعالیت های جایگزین

یک روز استراحت لزوماً به معنای ماندن در رختخواب در تمام طول روز نیست. در واقع ممکن است بخواهید روزهای استراحت «فعال» که شامل ورزش یا فعالیت سبک باشد را امتحان کنید. این می تواند به شما کمک کند در یک ذهنیت سازنده بمانید و با تمرینات شدیدتر در روز بعد انگیزه خود را حفظ کنید.

فعالیت های کم شدت مانند یوگا یا پیاده روی برای سالم نگه داشتن و فعال نگه داشتن شما بدون فشار دادن به ماهیچه ها یا آسیب و پیشگیری از تمرین زدگی بیشتر مفید است. اگر تحت فشار عضلانی خاصی قرار گرفته اید، مدیتیشن و شنا نیز می تواند به آرامش ذهن و بدن شما کمک کند.

یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید

بدن شما برای ادامه کار موثر به ویتامین ها و مواد مغذی نیاز دارد و همه اینها را می توان با مصرف یک رژیم غذایی متعادل و نوشیدن آب فراوان به دست آورد. از خوردن غذاهای ناسالم و غذاهای فرآوری شده پر از چربی و قند خودداری کنید. در عوض، پروتئین و چربی های سالم بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و همچنین میوه و سبزیجات فراوانی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

نمونه هایی از غذاهای خوب برای پیشگیری از تمرین زدگی عبارتند از:

  • مرغ
  • گوشت گاو
  • توفو
  • آجیل
  • ماهی
  • تخم مرغ
  • پنیر
  • غلات کامل

به بدن خود گوش دهید!

نکته اصلی این است که فقط شما می توانید تشخیص دهید که چه زمانی زیاده روی می کنید. مهمترین چیز این است که با بدن خود کار کنید، نه در برابر آن. اگر علائم هشدار دهنده اولیه سندرم تمرین بیش از حد را مشاهده کردید. آنقدر زود آن را درمان کنید تا در درازمدت به خودتان کمک کنید.

آخرین کاری که هر ورزشکار برای پیشگیری از تمرین زدگی باید انجام دهد این است که تمرین را متوقف کند. و در حالی که این عزم برای ادامه بسیار عالی است و مطمئناً در طول تمرینات معمولی مورد نیاز است. اما زمانی که نیاز به توقف دارید، می تواند بدترین دشمن شما باشد. گاهی اوقات باید یک موقعیت ناگوار را بپذیرید و به بدن خود زمان کافی برای بهبودی بدهید.

پیشنهاد فیت بادی برای پیشگیری از تمرین زدگی

تمرین زدگی معمولاً در اثر حرکات تکراری، حرکات ناگهانی یا تلاش طولانی مدت ایجاد می شود. همچنین ممکن است مربوط به تکنیک نادرست یا کار در دمای شدید باشد. اگر بیش از حد فعالیت داشته باشید، ممکن است دچار خستگی، درد یا بیشتر مستعد آسیب شوید.

تلاش بیش از حد فقط فیزیکی نیست. همچنین اگر بیش از حد سخت کار می‌کنید یا احساس می‌کنید تحت فشار زیاد وظایف و چالش‌ها قرار گرفته‌ اید، می‌ توانید از نظر ذهنی بیش از حد به خودتان فشار بیاورید.

شایان ذکر است که تلاش بیش از حد به این معنا نیست که شما ضعیف هستید یا قادر به انجام کاری نیستید. در عوض، این نشانه این است که بدن یا ذهن شما نیاز به استراحت دارد. برای پیشگیری از تمرین زدگی ، به طور منظم استراحت کنید، در کارها زیاده روی نکنید و به علائم هشدار دهنده بدن خود توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید