You are currently viewing بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی و لاغری

بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی و لاغری

کاهش وزن یک کار سخت است که نیاز به تلاش و اراده ای قوی دارد. هر روز باید پیشرفت های کوچک را برای دستیابی به هدف کاهش وزن خود انجام دهید. اما گاهی اوقات حتی چیزهای کوچک همچون انتخاب بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی ، تغییر در روال خواب یا حتی ورزش آنلاین در خانه می توانند تفاوت های زیادی را ایجاد کنند.

بهترین زمان ورزش برای لاغری

اگر می خواهید وزن کم کنید، ورزش همراه با یک رژیم غذایی سالم و متعادل بهترین راه برای کاهش وزن است. اما، همانطور که غذایی که می خوریم بر بدن ما تأثیر می گذارد، زمانی هم که ورزش می کنیم نیز تأثیرگذار است.  شما می خواهید نتایجی را که از بهترین تمرینات برای کاهش وزن می گیرید به حداکثر برسانید. بنابراین مهم است که بهترین زمان را برای تمرین خود پیدا کنید. خوشبختانه، تحقیقات جدید ممکن است پاسخی داشته باشد. با ورزش در خانه با مربی فیت بادی همراه باشید؛ به همه سوالات شما در رابطه با زمان ورزش پاسخ داده ایم.

مزیت ورزش صبحگاهی

ورزش صبحگاهی – به خصوص با معده خالی – بهترین راه برای سوزاندن چربی های ذخیره شده است که شرایط را برای کاهش وزن ایده آل می کند. این بیشتر به این دلیل است که ترکیب هورمونی بدن در صبح برای حمایت از این هدف تنظیم شده است.

در ساعات اولیه صبح، شما یک پروفایل هورمونی دارید که شما را مستعد متابولیسم بهتر چربی می‌ کند. به‌ طور طبیعی سطح کورتیزول و هورمون رشد در صبح افزایش می‌ یابد که هر دو در متابولیسم نقش دارند. بنابراین شما انرژی بیشتری را از ذخایر چربی خود می‌ گیرید. که به طور بالقوه می تواند به کاهش وزن کمک کند. تحقیقات فیت بادی در جلسات ورزش در خانه با مربی خصوصی همچنین نشان می دهد که ورزشکاران صبحگاهی ممکن است اشتهای کمتری در طول روز داشته باشند، که می تواند به محافظت از آنها در برابر اضافه وزن کمک کند.

حتی اگر از بیدار شدن زودهنگام متنفر هستید، ورزش کردن در اول صبح می تواند به سرعت تبدیل به طبیعت دوم شود. مطالعه‌ ای که در سال 2019 در مجله فیزیولوژی منتشر شد نشان داد که ورزش در ساعت 7 صبح ممکن است ساعت بدن شما را زودتر تغییر دهد. برخی تحقیقات حتی نشان می دهد که پایبندی به عادات سالم که در صبح انجام می شوند آسان تر است.

چرا ورزش اول صبح به شما کمک می کند چربی بیشتری بسوزانید؟

سریع‌ ترین منبع انرژی بدن، کربوهیدرات‌ ها هستند که در خون به‌ عنوان گلوکز یافت می‌ شوند و در کبد و ماهیچه‌ ها به‌ عنوان گلیکوژن ذخیره می‌ شوند. صبح‌ ها، زمانی که سطح گلوکز و گلیکوژن شما کاهش می‌ یابد، بدن شما مجبور می‌ شود در عوض از چربی بدن برای تقویت تمرینتان استفاده کند.

برای بسیاری از افراد، ورزش صبحگاهی آنها را برای موفقیت در بقیه روز آماده می کند. “این اثر دومینو است.” با ورزش صبحگاهی، سطح هورمون‌ های احساس خوب و انتقال‌ دهنده‌ های عصبی خود را افزایش می‌ دهید که سطح انرژی، عزت نفس و خلق و خوی را بهبود می‌بخشند. همه به تصمیمات سالم‌ تری کمک می‌ کنند که منجر به کاهش وزن می‌ شوند.

عرق صبحگاهی همچنین ممکن است منجر به سلامت روان و بهره وری بهتر در طول روز شود. زیرا ورزش برای کاهش استرس عالی است.

اما اگر واقعاً آدم صبحگاهی نیستید، خود را مجبور نکنید. ممکن است در بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی ؛ در سطحی باشید که واقعا نمی توانید انرژی زیادی مصرف کنید.

پیشنهاد می شود مقاله چرا کم خوابی باعث چاقی می شود را مطالعه کنید.

بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی

مزیت ورزش کردن در عصر

اگر شما فردی هستید که صبح‌ ها کمبود انرژی یا زمان دارید، اشکالی ندارد. اگر می‌توانید در زمان ناهار تمرین کنید، این انتخاب بدی نیست. به‌ ویژه اگر می‌ خواهید یک روتین بسیار طولانی یا سخت انجام دهید.

تمرینات صبحگاهی برای چربی سوزی و کاهش وزن ایده آل هستند. اما تمرینات بعدازظهر ممکن است عملکرد شما را تقویت کند. زیرا تا زمانی که شروع کنید، یک یا دو وعده غذایی می خورید. هر زمان که غذا می خورید، سطح قند خون شما افزایش می یابد. قند به شکل گلوکز خون؛ یکی از چیزهایی است که اگر می‌خواهیم با شدت بالاتر کار کنیم به آن نیاز داریم.

تمرین بعدازظهر نیز می تواند راهی عالی برای جلوگیری از رکود آخر روز باشد. مطالعه مجله فیزیولوژی نشان داد که ورزش بین ساعت 1 تا 4 بعدازظهر می تواند ساعت بدن شما را به همان روش تمرین صبح به جلو تغییر دهد. حتی پیاده‌ روی سریع ممکن است به شما کمک کند تا دوباره تمرکز کنید.

یک مقاله در سال 2018 نشان داد که بدن شما به طور طبیعی در اواخر بعد از ظهر حدود 10٪ کالری بیشتری نسبت به صبح زود و اواخر شب می سوزاند. البته نمی‌ توان نتیجه‌ گیری محکمی در مورد اتفاقاتی که هنگام ورزش کردن افراد رخ می‌ دهد گرفت. اما این امکان وجود دارد که اگر در بعدازظهر ورزش می‌ کنید، کمی انرژی بیشتری بسوزانید.

مزیت تمرینات شبانه

برای بسیاری از افراد و متقاضیان ورزش گروهی در خانه فیت بادی، ورزش بعد از کار راحت‌ تر است. اما یک باور رایج وجود دارد که ورزش کردن در شب آنقدر شما را بیدار می کند که بعداً به سختی می توانید بخوابید. در حالی که شواهد نشان می‌ دهد که ورزش شبانه به هیچ وجه در الگوی خواب شما اختلالی ایجاد نمی‌ کند. یک فعالیت کاهش‌ دهنده استرس مانند یوگا اگر در شب انجام شود. حتی ممکن است به شما کمک کند بهتر بخوابید.

در حالی که تحقیقات در مورد تمرینات صبحگاهی و کاهش وزن ثابت شده است، برخی شواهد نشان می دهد که تمرینات شبانه نیز می تواند افراد را برای کاهش وزن آماده کند. مقاله ای در سال 2019 که در ژورنال Experimental Physiology منتشر شد، نشان داد که تمرینات شبانه خواب را مختل نمی کند. و به مرور زمان می تواند سطح هورمون تحریک گرسنگی گرلین را نیز کاهش دهد، که می تواند به کاهش یا مدیریت وزن کمک کند.

با این حال، مهم است که به ریتم های شبانه روزی فردی خود توجه کنید تا مطمئن شوید که تمرین شما آنقدر دیر نشده است که احساس خستگی کنید یا مانع از به خواب رفتن شما در زمان خواب شود. ورزش 35 دقیقه قبل از خواب کیفیت خواب را کاهش نمی‌ دهد. به طور خلاصه: زمان بندی بدن هر فرد با دیگری متفاوت است.

قانون طلایی:

اگر در ساعاتی از روز که سطح انرژی بالایی داریم و از نظر بدنی بهترین احساس را داریم، ورزش کنیم؛ به احتمال زیاد خودمان را به چالش می‌ کشیم و نتایج ورزشی قابل توجه‌ تری کسب می‌ کنیم.

بهترین زمان ورزش بدنسازی برای لاغری

اگر بخواهم پاسخ خود را برای عموم مردم خلاصه کنم که “بهترین زمان برای ورزش چه زمانی است؟” پاسخ کاملاً ساده خواهد بود: “زمانی که می‌ توانید آن را در برنامه خود قرار دهید!” اگر صبح باشد، عالی است. اگر هنگام ناهار باشد، فوق العاده است. و اگر عصرها وقت داشته باشید، این نیز عالی است.”پایبندی همه چیز است.”

از این گذشته، تحقیقی که در سال 2013 در مجله علمی Appetite منتشر شد، به این نتیجه رسید که هر وقت که می‌ توانید ورزش کنید – با وجود موانعی مانند محدودیت‌های زمانی – تعیین‌ کننده مهمی در توانایی فرد برای کاهش وزن موفقیت‌ آمیز است. و ثبات برای نتایج کاهش وزن بسیار مهم است. در نهایت، هر زمان که بتوانید بیشترین بهره را از تمرین خود ببرید، بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی است.

دیدگاهتان را بنویسید